• ANTALYA

ANTALYA

M.Ö. 133 yıllarına dayanan ve “Attalos'un Evi” anlamına gelen ve şehrin kurucusu anlamına gelen Attalos adındaki Antalya, doğal güzellikler ve tarihi eserler bakımından zengin Toros Dağları'nın eteklerinde yer alan huzurlu bir şehirdir.
Her mevsim gezilebilen Antalya, özellikle yaz aylarında vazgeçilmez bir turistik yer. Bu "mavi" şehir, güzel plajları ile misafirlerini büyülemektedir ve Türkiye'nin en uzun sahil şeridine sahiptir.

Antalya'nın en çarpıcı özelliği, gölgeleriyle sizi serinleten ve yolunda esintileriyle size eşlik eden, şehrin müthiş palmiye ağaçlarıdır. Antalya'da sık görülen ve şehri süsleyen palmiye ağaçları, ılıman Akdeniz ikliminin bir işaretidir. Yaz aylarında sıcak ve kurak, kış aylarında ılık ve yağışlı olan şehir her zaman sıcak bir ev hissi verir.

Afrika’nın ve Asya’nın en eski antik tiyatrosu olan Aspenodos’un sahnesinin ihtişamı ile dünyadan uzaklaşacaksınız ve dünyaca ünlü Manavgat şelalesinin görkemli akışına bakacaksınız. . Özellikle golf sahasıyla ünlü bir şehirde, topların hedeflerini bulması sadece bir zaman meselesidir.Türkiye'nin önde gelen turizm destinasyonlarından biri olan Antalya, büyüyen potansiyeli ve mükemmel doğası ile misafirlerini unutulmaz bir tatil için davet ediyor.

Çarpıcı dağ manzarasının arka planı ve şehir, kayalıkların üzerinde, en büyük otellerinin çoğu şehrin eteklerinde denize bakan kayalıklarla çevrili. Yaklaşık 12 km doğuda, Lara'nın plaj alanı, hızla kendi başına bir çare haline gelen altın rengi kumlarıyla bilinen bölgedeki en iyi plaja ev sahipliği yapmaktadır. Batıda, Konyaaltı'nın uzun çakıl taşlı plajı da popülerdir, dağlara doğru, muhteşem Düden veya Kurşunlu şelalelerini ziyaret ederek güzel manzaradan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Şehir merkezine sadece 50 km uzaklıktaki Saklıkent'te, kayak pistlerinde, genellikle nisan ayının başlarına kadar yamaçlarda kar yağan kayakların bile yapılabildiği Altın Portakal (Altın Portakal) film festivali her yıl sonbaharda gerçekleştiriliyor.

Antalya, çoğu toplantı olanaklarına sahip çok sayıda 5 yıldızlı otele sahiptir ve bunu 3000 delege kapasiteli Piramit Kongre Merkezi ile birlikte konferanslar için popüler bir mekan haline getirmektedir. Alanya, Belek gibi birçok tatil beldesi vardır. Antalya bölgesi sınırları içinde Kalkan, Kaş, Kekova, Kemer, Olympos, Patara, Side,

TESİSLERİMİZ